UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Więcej informacji znajdziesz tutaj.
TEATRNN.PL              Zapraszamy na nową stronę Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" pod adresem: teatrnn.pl!   
TNN.PL > Pamięć Miejsca  > Bądź Odkrywcą Pamięci
Pracownia Opowiadania

Naucz się opowiadać o świecie, który jest obok Ciebie. Dzięki opowiadaniom o innych ludziach, o ich losach, o miejscach w których żyją, dowiesz się także dużo o samym sobie. Każda opowieść jest formą porządkowania świata, nadawania mu sensu i formą budowania Pamięci. Dopóki opowiadany świat istnieje.
We współczesnym świecie olbrzymią rolę pełnią media komunikujące nas z otaczającą rzeczywistością. Widząc ich wielką rolę, powstała w Ośrodku „Pracownia Opowiadania” ucząca jak opowiadać historie, jak prowadzić narrację, ale też jak rozumieć adresowane do nas różnego rodzaju komunikaty.
„Pracownia Opowiadania” nawiązuje w swojej pracy do tradycyjnej formy opowiadania historii(przekaz ustny) przeniesionej w środowisko nowych mediów. Podkreśla to wciąż żywą w człowieku potrzebę opowiadania o świecie (tworzenia różnego rodzaju narracji).
Można opowiadać używając do tego różnych środków. Zostań bajarzem albo zrób film, serię zdjęć (fotoreportaż), napisz reportaż, przygotuj dokument radiowy (reportaż) lub po prostu nagraj na magnetofon czyjeś wspomnienia (historia mówiona). 

                                                                                                                                     Tomasz Pietrasiewicz


Tradycja opowiadania
Dokument literacki
Dokument radiowy
Dokument filmowy
Bibliografia

 

 Ślady historii, Szkolne Kluby Odkrywców - ścieżkami pamięci, Wielka Księga Miasta. Lublin w fotografii do 1939 roku., Program "Środki Świata", Bądź animatorem - dobre przykłady, Materiały edukacyjne, Bądź artystą, Mała Ojczyzna, Pracownia Opowiadania, Lublin - Moje Miasto,

-->

Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione
1997 - ; Wszystkie prawa zastrzeżone; Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, ul Grodzka 21, 20-112 Lublin

powered by prot hosting serwery

Wspłpraca: